Детски блог – все още непопулярен у нас, но идеята съдържа голям потенциал и практически ползи. Вижте кои са основите 7 причини да насърчите децата си да започнат да пишат собствен блог:
1. Ще подобрят комуникационните си умения
Поддържането на блог ще повиши умението на децата да комуникират ефективно с други хора. Ще могат да изрязват ясно мнението си по конкретен въпрос, ще се аргументират и ще защитават тезата си. Ще станат по-толерантни към мислите и възгледите на останалите, опитвайки се да видят нещата през техните очи преди да критикуват. Малчуганите ще пораснат с развит усет за общуване, което ще им помогне да се разбират по-лесно с другите хора и да са отлични в екипната работа.
2. Ще развият уменията си за писане
Поддържането на блог означава много писане! Колкото повече детето се упражнява, толкова по-добър ще става начинът му на писане, което ще развие допълнително творческите му заложби и стил.
3. Ще развият технологичните си знания
Прекарвайки време в интернет, докато обогатяват блога си, децата ще свикнат отрано с работата с компютър/таблет/смартфон и ще са в крак с последните технологични инструменти и тенденции.
4. Ще стимулира участието им в социалните мрежи
Младите блогъри ще се научат ефективно да използват социалните мрежи, за да повишат популярността на блога си и да създадат малко (или пък голямо) общество от читатели и последователи. Това може само да им бъде от полза в по-нататъшното им развитие като личности.
5. Ще им помогне в избора на кариера
Поддържането на блог помага на децата в много отношения и развива технологичните, комуникационните и маркетинговите умения, което може да се окаже решаващо при избора на бъдеща кариера.
6. Ще усвояват чувството на отговорност в интернет
Важно нещо, с което децата ще се запознаят докато блогват, е силата и влиянието на думите. Това ще ги накара да се замислят над последствията, които могат да предизвикат чрез действията си в онлайн пространството.
7. Ще открият и развият талантите си
Търсенето на теми и писането по тях, ровейки за повече информация онлайн, споделянето с приятели, ще помогне на децата да открият талантите си, а защо не и свое бъдещо хоби.
Още по темата:
Синьо, жълто и зелено? Що е то?
Как трябва да изглежда сайт за детска аудитория
Да ,наистина е чудесна идея! Много по- добре от това да играят игри или да ровят из фейсбук 🙂