Онлайн маркетинг за недвижими имоти

idea-buildings1

Периодът на криза в сектора с недвижими имоти показа кои фирми прилагат достатъчно гъвкава политика, за да се справят с предизвикателствата и днес те са водещите имена в бранша. Към момента, въпреки множеството новопостроени жилищни сгради, много от тях остават празни, с гниещи рекламни транспаранти, гласящи “продава се”, а други отдавна вече са станали уютни семейни гнезда, с перденца и цветя на балкона. Защо някои фирми успяват да продадат апартаментите и офисите си още “на зелено”, а други пустеят с години, в търсене на своя купувач или наемател?

Отговорът в няколко точки с примери от работата ни в  ABC Design:

1. Доверието
В българската народопсихология домът присъства като една от най-важните придобивки. Ако вие сте строителен предприемач, винаги обещавайте онова, което можете да изпълните, а именно – реален срок за завършване на обекта, използване на качествени материали, професионална изработка. Появата на дори един негативен коментар от ваш недоволен клиент, може да изправи вашия online reputation management пред сериозно предизвикателство.

2. Връзки с обществеността
Точно така! Строителният процес е дълъг и неминуемо е съпътстван с кризисни ситуации, закъснения и непредвидени забавяния. Как успявате да се справите с тях и да комуникирате с вашите партньори и клиенти, които неминуемо ще разберат, че се е появил проблем? Осигурете си надежден ПР специалист и няма да съжалявате. Той знае как да комуникира и да уведоми обществеността, така че да не пострада фирмения имидж.

3. Уеб сайт на сградата или корпоративен уеб сайт
Някой може да си каже: “Защо да правя уеб сайт на сграда, която ще продам след две години?” Ето няколко основателни причини защо да го направите:
– за да покажете на целия свят вашия проект и разпределението на апартаментите. Не се ограничавайте само до маркетинг чрез информационната табела на оградата на вашия обект;
– за да се похвалите с локацията;
– за да направите галерия и редовно да публикувате снимки, с които вашите клиенти да проследяват строителния процес;
– за да се индексира сградата по ключови думи в търсещите машини и да достигнете по-лесно и бързо до вашите потенциални клиенти;
– за да продавате повече, по-лесно, за по-кратко време – телефонът на фирмата да не спира да звъни със запитвания!

Не подценявайте силата на онлайн маркетинга. В това се крие голяма част от успеха на съвременните фирми за недвижими имоти. Всички те успяват по най-ефективния начин да се възползват от различни онлайн инструменти, включително социалните мрежи, банер реклама, лендинг страница и др.

Примери от нашата практика:
1. Сайт за жилищна кооперация “Хризантема

2. Юбилейна кампания “10 години Idea Buildings”
юбилейна лендинг страница
– facebook приложение “Поздрави ни за юбилея

3. Сайт за Жилищен парк “Рожен

4. Сайт за Курортен комплекс “Веселие

5. Сайт и блог на Имоти Доверие

6. Устойчиво строителство и сертифициране на сгради – GBB

По статията работи: Нора Ангелова

 

 

 

 

Leave a Comment

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.