Фейсбук съвети за златната възраст

facebook2Фейсбук непрекъснато се разраства, като приема в семейството си нови членове – от тийнейджъри до хора в златната възраст. След множество наблюдения в мрежата екипът на ABC Design реши да сподели основни препоръки към фейсбук потребителите във възрастта 60 +, като отчитаме, че профилите са лични и всеки може да публикува каквото поиска.

1. Лична информация
Избягвайте да затрупвате страницата си често с много лични снимки, особено на вашите деца и внуци. Не споделяйте публично къде ще прекарате уикенда, Великден, или че заминавате на вилата и ще отсъствате от София четири месеца. Това е директна покана към потенциални крадци, които може да влязат в дома Ви.
Споделяйте лична информация с Вашите приятели само на лични съобщения. Може да направите албуми със снимки, които да ограничите само за близки приятели.

2. Честота на постовете
Един пост дневно, или два, максимум три или четири и то само когато имате да кажете или да покажете нещо. Иначе рискувате да досадите на аудиторията си. Не е задължително всяка сутрин да казвате “Добро утро”, а всяка вечер “Лека нощ”. Не е страшно, ако пропуснете един-два дни, седмица или месец без публикация.

3. Внимавайте с непознати
Не приемайте контакти с непознати, уверете се, че човекът, който иска приятелството Ви наистина е реален, и имате общи теми или приятели. Същите правила важат и в живия живот.

4. Никой не обича хейтърите
Избягвайте да критикувате напористо. Бъдете толерантни. Никой не обича острия и хаплив език. Вежливото общуване е за предпочитане.

5. Групи по интереси
Намерете Вашите групи по интереси – за готвене, ръкоделие, градинарство, готварство, hand made, четене, пътешествия, фотография, за Вашия град и др.

6. Кратки и дълги постове

Пишете кратко – мнение, наблюдение, препоръка. Ако имате да кажете повече, направете си блог – там е мястото  за дълги размишления.

7. Главни букви
Писането само с главни букви в Интернет е равнозначно на викане. Ако искате да акцентирате на дадена дума, напишете само нея с главни букви.

8. Добавяне на приятели в групи и страници
Ако сте администратор на общност или страница и искате да добавите Ваши приятели, първо искайте съгласието им. Същото важи и ако решите да “тагнете” приятел в снимка или във ваш пост.

С течение на времето практиката ще Ви научи повече на Фейсбук общуването.

Бъдете полезни на Вашите приятели, вдъхновявайте ги с личен пример и постижения или ваши “находки” в мрежата по любими за Вас теми. Фейсбук е на всички и всички имаме принос в него – да го направим полезно, любопитно и приятно място за впечатления и новини.

Още по темата:
Фейсбук щастие

 

Leave a Comment

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.