Банери. Вероятно за някои в ерата на социалните мрежи през 2014-та това звучи остаряло, демоде, неработещо. Истината е, че банерите и дисплей рекламата все още заемат водещи позиции при медиа планиране и разработка на мащабни кампании в Интернет. Да, те са важна част от присъствието онлайн, особено говорейки за ATL кампании, брандинг. Дори при BTL кампании и търсене на високоефективни решения има място за банери и те са част от микса. Кога да ги предпочетем? Колко време живеят? Това са важни въпроси.
Банери – кога?
От банери има нужда почти всяка кампания. Ако е ATL кампанията на голям бранд то банерите са разкошна основа, към която социалните мрежи идват в допълнение. Разпределението на бюджета може да е до 80% за дисплей и 20% social. При BTL кампания може да запазим съотношението или да променим леко, но бихме търсили не банери в premium медии на CPM модел на плащане (което е цена за 1000 импресии), а при всички медии с PCP (цена на клик модел на заплащане).
Банери – колко?
Животът на един банер зависи от интензивността на кампанията. При ATL кампаниите, които са с по-голяма интензивност за по-кратък период животът на банера е 2 до 4 седмици. При BTL кампаниите, които са с по-голяма медийна фрагментация и по-дълъг период то животът на банера е между 1 и 2 месеца.
Банери – как?
Банерите и дисплей рекламата като себестойност на изработка са относително евтини, особено на фона на медийното купуване. Могат да се сменят често, да се експериментира с криейтив. Не се възпитайте от това. Търсете нови опции, за да направите комуникациите си по-видими и ефективни.
Ако се колебаете, нямате представа за своите кампании, имате желание да опитате, но не сте сигурни – ние сме на линия и с радост бихме обсъдили възможностите и вариантите!
Прочетете още: Креативни банери, Да има ли банери на корпоративния ни сайт, Статични или динамични банери